Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 09/50

50-те најпопуларни теленовели | 09/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

09. Maria la del Barrio – Кутрата Марија

(Мексико, 1996)

Улоги: Thalia, Fernando Colunga.

Последната од триологијата Марија, а воедно и најуспешната теленовела на Талија каде што глуми мрсулава девојка која се преобразува во вистинска дама. Теленовелата рушела рекорди на гледаност во САД, а важи за најпродавана теленовела во своето време, бидејки е продадена во над 120 држави ширум светот. Колку Талија е позната на интернационалниот пазар благодарение на „Кутрата Марија“ е фактот дека во Филипини важи за најпопуларната личност веднаш после Папата.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!