Почетна / МК Сцена / На 26-ти октомври бираме Мистер на Македонија

На 26-ти октомври бираме Мистер на Македонија

Во организација на Мики Црнокрак и селебрити магазинот „Фаци“ на 26-ти октомври, четврток, во клубот Б2 ќе се избира „Мистер 2012“. Победникот според организаторот патува на изборот „Man Hunt 2013“ во Кина, а уште еден од учесниците ќе се натпреварува во Перу на „Mister Sea World 2013“. Досега се имаат пријавено 80 кандидати, а во понеделник ќе бидат избрани само 12 кои ќе се натпреваруваат за титулата Мистер на Македонија. Зоран Василевски од магазинот Фаци вели дека овојпат ќе биде избран харизамтичен мистер од кого има во план да направи светска ѕвезда, еве што уште изјави тој за ТВ Пакет:

 

Во организација на Мики Црнокрак и селебрити магазинот „Фаци“ на 26-ти октомври, четврток, во клубот Б2 ќе се избира „Мистер 2012“. Победникот според организаторот патува на изборот „Man Hunt 2013“ во Кина, а уште еден од учесниците ќе се натпреварува во Перу на „Mister Sea World 2013“. Досега се имаат пријавено 80 кандидати, а во понеделник ќе бидат избрани само 12 кои ќе се натпреваруваат за титулата Мистер на Македонија. Зоран Василевски од магазинот Фаци вели дека овојпат ќе биде избран харизамтичен мистер од кого има во план да направи светска ѕвезда, еве што уште изјави тој за ТВ Пакет:

„Лани успеав да направам големо шоу за кое долго време се зборуваше, а оваа година со Црнокрак ќе го направиме да биде светски. Се надевам дека ќе избереме двајца најдобри. Мистерот што оваа година јас ќе го изберам мора да има харизма и да биде лојален, оти од него планирам да направам светска ѕвезда“, заврши тој.

 

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Македонката во IDJ Show „растури“ со изведбата на „Зајди, зајди“

Младата пејачка Барбара Поповиќ, која има охридско потекло, водушеви со изведбата на песната „Зајди, зајди“ …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!