Почетна / Сапуници / „Мојот син“ ја собори критиката, ова се сите награди и номинации

„Мојот син“ ја собори критиката, ова се сите награди и номинации

 

Прочитајте какви награди имаат добиено актерите од новата серија на Сител

 

Новата играна серија на Сител телевизија, “Мојот син” успеа да ги заинтригира македонските гледачи со трогателната и возбудлива приказна, во која еден татко и полицаец ќе стори сѐ за да си го врати својот син, макар и се приклучил на мафијата. Серијата со емитување во Турција заврши на почетокот на годинава, и за цело време во текот на три години беше една од најгледаните телевизиски програми.

 

 

Освен гледаноста, она што е особено важно се признанијата и пофалбите кои ги доби од критиката. Критиката често ја оценуваше за најдобра акциона и детективска серија, а актерите имаат добиено низа награди и признанија, вклучувајќи ги и главните, споредните и антагонистите.

Па така, во продолжение ви даваме преглед на дел од наградите кои ги има добиено “Мојот син” :

– Haliç University 2015’s Top Awards – најдобар актер и најдобра актерка

– İTÜ Makinistanbul Media, Art and Sport Awards – најдобра ТВ актерка за 2016-та

– TURKMSIC Bests of the Year Awards – најдобра актерка за 2016-та

– Sabancı University Media Club 3. Navy Blue Awards – најдобра актерка за 2016-та

 

 

– Gazi University 9. Academy Career Days Awards – актер на годината и актерка на годината

– Elele Avon Woman Awards – најдобра актерка за 2016-та

– 6. Ayaklı Newspaper TV Stars Awards – најдобар актер и актерка во детективска серија

– 43. Pantene Golden Butterfly Awards – најдобар актер

– MGD 22. Golden Lens Awards – најдобра актерка во драмска серија

– 7. İMK Social Media Awards – најдобар актер

– 15. YTÜ Stars of the Year Awards – омилен актер од серија/филм

– 24. İTÜ EMÖS Achievement Awards – најуспешен актер за 2016-та

– Poyraz Karayel Special Awards – специјална награда за учество на главниот актер

– Gecce.com Year-End TV Survey Awards – најдобар актерски пак за 2015-та

 

 

 – Valentine’s Day’s Symbol Couple Survey Awards – најдобар ТВ пар за 2016-та

– Poltio.com TV Survey Awards – омилен ТВ пар, најдобра актерка

– YBTB Top Awards of the Year – најдобра актерка

– Yeditepe University 5. Wish Awards – најдобра актерка за оваа година

– GSUEN Awards  – најдобра актерка

– İTÜ EMÖS Achievement Awards – најуспешна актерка за 2016-та

 

 

како и номинации за најдобар актер во следните наградувања : Crystal Mouse Media Awards, Gecce.com Year-End TV Survey Awards, Noluyo.tv Year-End Surveys, Bilkent TV Awards, Pantene Golden Butterfly Awards, İTÜ EMÖS Achievement Awards, Turkey Youth Awards, Ege University 5. Media Awards, YBU Media Awards, Pantene Golden Butterfly Awards (пар на годината), KTÜ Media Awards (актерка и пар на годината), GSUEN Awards (најдобар актер од филм или телевизиска серија), Noluyo.tv Year-End Surveys (пар за 2016-та), Gecce.com Year-End TV Survey Awards (најдобар главен актер и најдобар ТВ пар), Noluyo.tv Year-End Surveys (најдобар главен актер и најдобар ТВ пар), Bilkent TV Awards (најдобра актерка), Müzikonair Awards (најдобра актерка), TURKMSIC Bests of the Year Awards (најдобра актерка), İTÜ EMÖS Achievement Awards (најуспешна актерка за 2015-та), итн.

И најмладиот глумец во серијата, синот на главниот лик, има добиено награди поради неговата улога во Појраз, и тоа за најдобар млад актер од Gelişim Üniversitesi 4.Medya Ödülleri, YBTB Yılın En İyileri Ödülleri, 42.Pantene Altın Kelebek Ödülleri, Doğa Okulları Ataşehir 3 Kampüsü Ödülleri,

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!