Почетна / Забава / Ова е песната на Карлеуша што ги навреди муслиманите

Ова е песната на Карлеуша што ги навреди муслиманите

 

Нова епизода од случајот со ремиксот на песната „Дубоко рањена“ на контроверзната Јелена Карлеуша. За овој случај долго се пишува низ Балканот. Песната ги навреди муслимасанските верници кои пратија страшни пораки и упатија пцовки кон Јелена Карлеуша.

 

 

Во меѓувреме основана е и групата „Иницијатива за тужба на Јелена Карлеуша поради навреди кон исламот“, која веќе има 16.000 следбеници. Во песната се споменуваат зборовите „езан“ и „шехадет“ што ја разлути исмалмската заедница.

„Започнуваме иницијатива да се тужи Јелена Карлеуша затоа што „Езан“, која е исламска светица, искористена е во комерцијални цели, со самото тоа вреѓајќи го исламот и се што е исламско“, стои на Фејсбук страницата. Во прилог е видеото.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!