Почетна / Сапуници / Каде ќе биде за Нова година актерката од „Одмазда“ и „Љубов на сила“ ?

Каде ќе биде за Нова година актерката од „Одмазда“ и „Љубов на сила“ ?

 

Во моментов ја следиме во две турски серии

 

 

Берен Саат е една од најпознатите турски актерки, која македонската публика ја запозна во една од најгледаните турски серии “Судбината на Фатмаѓул”. Потоа имавме можност да ја следиме и во “Притаени страсти” и “Тешки времиња”, а во моментов ја гледаме во две серии и тоа “Љубов на сила” (ТВ 21) и “Одмазда” (AXN Spin).

 

 

Младата актерка е мажена за турскиот пејач Кенан Доулу, кој за новогодишната ноќ ќе има концерт во ресторан во реонот на Шишли. Па затоа, неговата поубава половина, сопругата Берен ќе ја дочека Новата година во друштво на нејзината мајка Аила и бабата Хабибе во нивниот дом.

 

 

Инаку Берен и сопругот на 1 јануари 2018-та година ќе слават 6 години од нивното запознавање.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина незаборавната Шахика, негативката во „Забрането јаболко“

Неверојатен пресврт во најновата епизода од популарната гламурозна драма “Забрането јаболко”. Серијата која постави високи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!