Почетна / Телевизија / Шест месеци затвор за Роби „Телекабел“

Шест месеци затвор за Роби „Телекабел“

Основниот суд во Штип изрече затворска казна од шест месеци за сопственикот на операторот „Телекабел“, Роберт Димитров – Роби. Тој е осуден поради учество во тепачка со синот на сопственикот на „Нико Петрол“ и неговиот пријател. Како причина за тепачката се наведува тоа што девојката на Димитров, ноќта пред да се соочат двете страни, ја поминала во мотелска соба со синот на сопственикот на мотелот. Тепачката се случила пред две години, а оние што учествувале во неа поминале со телесни повреди.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски цензуриран на Телма? Ова е постот што тој го објави

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ се огласи на социјалните мрежи по повод откажувањето на неговото гостување …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!