Почетна / Телевизија / Шест месеци затвор за Роби „Телекабел“

Шест месеци затвор за Роби „Телекабел“

Основниот суд во Штип изрече затворска казна од шест месеци за сопственикот на операторот „Телекабел“, Роберт Димитров – Роби. Тој е осуден поради учество во тепачка со синот на сопственикот на „Нико Петрол“ и неговиот пријател. Како причина за тепачката се наведува тоа што девојката на Димитров, ноќта пред да се соочат двете страни, ја поминала во мотелска соба со синот на сопственикот на мотелот. Тепачката се случила пред две години, а оние што учествувале во неа поминале со телесни повреди.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!