Почетна / Забава / Цеца на сцена со знамето со сонцето од Кутлеш

Цеца на сцена со знамето со сонцето од Кутлеш

 

На концертот на српската фолк-ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ, кој се одржа викендот во Ниш, покрај српската публика, имаше и голем број фанови од Македонија.

 

 

Додека Ражнатовиќ го пееше својот најнов хит „Позив“, некој од публиката и го фрли знамето со сонцето на Вергина, а таа, во знак на почит, го крена и продолжи да пее.

Веднаш по завршувањето на музичкиот хепенинг, таа во изјава за локална телевизија кажа дека Македонците се братски народ и дека во Македонија има фантастична публика, пишува Телеграф.мк.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Јапонски оперски пејач ја отпеа познатата „Земјо македонска“

Врвниот јапоснки оперски пејач, Казухиро Котецу е вљубеник во Македонија и македонската песна. Тој на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!