Почетна / Серии / Фикрет и Џеврие пристигнаа во Македонија

Фикрет и Џеврие пристигнаа во Македонија

Турските актерки што ги толкуваа улогите на Џеврие и на Фикрет во хит серијата „Кога лисјата паѓаат“, денеска (среда) пристигнаа во Македонија. Водителот Драган Вучиќ ќе се погрижи тие да уживаат во убавините што ги нуди нашата земја се до вечерта кога актерките ќе му дадат телевизиско интервју во живо пред телевизиските гледачи покрај Охридското езеро. Популарната „Џеврие“ засега откри само дека нејзиниот татко потекнува од Македонија, Радовиш. Додека „Фикрет“, во Македонија досега била 4 пати и изјави дека ужива при секоја нејзина посета на оваа држава.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Како и минатото, така и ова лето, Телма ќе нè потсети на „Инсајдер“

Уште еднаш, репризно македонската играна серија “Инсајдер” на телевизија Телма. Од понеделник до петок во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!