Почетна / Сапуници / „Туркан“ наскоро на Сител телевизија

„Туркан“ наскоро на Сител телевизија

Сител телевизија најавува нова турска серија насловена како „Туркан“.

 

 

„Туркан“ е вистинска приказна, инспирирана од животот на докторката Туркан Саилан, која во Турција важела за нивна Мајка Тереза. Во серијата се прикажани делови од нејзиниот живот. Приказната започнува во шеесетите години на 20-от век кога Туркан била студентка на Медицинскиот факултет. Тогаш добила прилика да го исполни својот сон и да стане докторка. Следуваат нејзините студентски денови, првите големи пријателства, првата голема љубов, проблеми со нејзиното семејство и борбата со својата болест, лепрата. Туркан имала многу разочарувања во својот живот, но секогаш им помагала на сиромашните.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | И ова се случи во „Ангели“ – очувот ја затвори во кафез

Не престануваат морбидните сцени во турската серија “Ангели” која се емитува на телевизија Сител. Најновата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!