Почетна / Забава / ТВ Пакет доделува гратис влезници за финалето на Х Фактор во Комбанк Арена

ТВ Пакет доделува гратис влезници за финалето на Х Фактор во Комбанк Арена

 

Во недела во 21:00 часот во Комбанк Арена ќе се одржи големото финале на втората сезона од најгледаното шоу „Х Фактор“. Давид Темелков не успеа да влезе во финалето, но ние сеуште имаме кого да бодриме. Боби Мојсовски стигна до самото финале и нему му се потребни вистински навивачи внатре во арената. ТВ Пакет доделува по 2 гратис влезници за шоуто кое ќе се одржи во Белград, патот и престојот се на ваша сметка, од нас имате гратис влезници. Со вас понесете ги сите навивачки реквизити со боите на Македонија и секако надежта дека Боби Мојсовски ќе го повтори успехот на Даниел Кајмакоски. Идеме на финале!!!

Пријавата за карти извршете ја во инбокс кај уредникот на ТВ Пакет.

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!