Почетна / Телевизија / Тарчуловски со своите миленици во „Пријатели“

Тарчуловски со своите миленици во „Пријатели“

 

Ги сакате животните? А имате ли домашен миленик?

 

 

Доколку еден од одговорите на овие прашања е ДА, тогаш не пропуштајте ја единствената емисија за домашни миленичиња „Пријатели“. Едукативно забавна емисија од која ќе научите многу повеќе за вашите домашни миленици.

 

Гледајте ги познатите личности и нивните миленици, слушајте ги советите од ветеринарите и секогаш бидете отворени во вашиот дом да вдомите или купите миленик. Секоја сабота во 12:00 часот на Сител 3 телевизија И репризно во недела во 12:00 часот на истиот канал.

 

 

Во ова издание гледајте го пеачот Бојан Стојков со неговата девојка Соња која е од Бугарија и заедно настапуваа на Бугарскиот идол, тие ќе ја раскажат нивната приказна за зајчето, кое го чуваат како домашен миленик.

Веднаш потоа Јохан Тарчуловски со своите деца ќе ни кажат нешто повеќе за љубовта кон нивните домашни миленици канаринци, коњи и кучиња. Не пропуштајте!

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи на народни приказни пополнуваат термини на Алфа

Вести, политички емисии и дебати. Во тоа се состои во главно програмата на телевизија Алфа. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!