Почетна / Забава / Сораја стана пејачка

Сораја стана пејачка

Додека ја гледавме последната сезона од “Големиот брат” сите се уверивме во тоа колку секси изгледа станарката Сораја Вуќелиќ, но исто така се уверивме и во нејзиниот антиталент за пеење на музичкиот натпревар што беше одржан во рамките на шоуто!

 

 

Како и да е, таа сепак одлучи да ја сними песната Ѓавол во дует со Давор Марковиќ, па така да наскоро повторно ќе имаме можност да слушнеме како оваа провокативна девојка ќе се снајде и како пејачка. Поранешната станарка одлучи да направи пресврт во својата кариера, па после реалното шоу,  борбата за Плејбој титулата Playmate of The Year 2011, која ја освои, се фрли во музичките води.

На својот Фејсбук профил таа објави фотографија со која го промовира својот нов потег. На себе има бел провокативен фустан со кој ги истакна своите неодоливи гради!

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тони Зен: Aуто-туне користат и тие што знаат и тие што не знаат

Под влијание на американскиот хип-хоп, кон крајот на 90-тите години Тони (со уметничко име Тони …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!