Почетна / Филм / Снежана и ловецот

Снежана и ловецот

1-ви јуни


Снежана и ловецот
Режија: Руперт Сендерс
Сценарист: Хусеин Амини (Drive)
Улоги: Кристен Стјуарт, Чарлиз Терон, Крис Хемсворт, Сем Клефин, Јан МекШејн, Лили Кол, Џони Херис
акција, фантазија


 

Еден од најочекуваните филмови за 2012-та година е „Снежана и ловецот“. Мегапопуларната ѕвезда на Самрак сагата – Кристен Стјуарт глуми потполно различна принцеза. Таа е воин, облечена во метален оклоп и со меч во раката. Не е беспомошна и не го чека принцот на белиот коњ. Кристен се здружува со ловецот, кој го глуми згодниот Крис Хемсворт, па заедно тргнуваат во убиствен поход кон кралскиот двор. Злобната кралица, која ја глуми Чарлиз Терон, веќе е карактеризирана како најубавата, но и најопасната владетелка од филмското платно.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Добредојдовте во Чеченија“ во четврток на Skopje Film festival 2020

„Добре дојдовте во Чеченија“ е американски документарен филм од 2020 во режија на Дејвид Франс, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!