Почетна / Телевизија / Слушнете ги првите песнички на Лена, Давид и Матеја од „Ѕвездички“

Слушнете ги првите песнички на Лена, Давид и Матеја од „Ѕвездички“

 

Ланските ѕвездички добија песни од Пинк телевизија

 

 

Пинковите ѕвездички од ланската сезона на популарното талент шоу веќе ги снимија своите први песнички. Лена со својата песна настапуваше на детската Евровизија бранејќи ги боите на Србија. Песната е дело на Леонтина. 

 

 

Освен Лена, свои песни со спот засега добија и Матеја, кој е најобожуван кај женската публика и малиот Давид, најслатката ѕвездичка од шоуто.

 

 

 

Освен овие три песни, наскоро Пинк телевизија ќе ги промовира и песните на другите деца од првата сезона, меѓу кои и онаа на победничката Марија Сердар.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!