Почетна / Забава / Скопје блесна во новогодишен сјај

Скопје блесна во новогодишен сјај

 

Иако претходно беше најавено дека поставените новогодишни сијалички во Скопје ќе блеснат на 15. декември, сепак, таткото на градот, градоначалникот Коце Трајанов одлучи тоа да се случи вчеравечер поради брзо завршената работа на ангажираната фирма. 18-метарската бела елка поставена на плоштадот Македонија блесна во сина боја, а вклучено беше и ѕвезденото небо поставено на повеќе булевари низ градот. Целиот плоштад е украсен во бела боја, а ова е само дел од овогодинешното спектакуларно украсување на Скопје.

 

фото: Сител, Фејсбук

 

{gallery}122012/01{/gallery}

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!