Почетна / МК Сцена / Сирилик со ремикс на „Доживотно“ – слушнете како звучи

Сирилик со ремикс на „Доживотно“ – слушнете како звучи

 

Браќата го претставија ремиксот на „Доживотно“ од Елена Ристеска


 

Прилепското дуо „Сирилик“ во изминатиов период работеше на уште еден ремикс на позната македонска песна. Овој пат станува збор за темата „Доживотно“, со која Елена Ристеска го најави актуелниот албум „Без шминка“. Досега, Сирилик преработија песни од Сара Мејс, Ламбе и Љубица, и сега од Елена.

 


 

Ремиксот на познатата балада од Елена е во дип хаус ну диско стил со летен вајб, а како звучи можете да слушнете во продолжение. Уживајте!

 


 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!