Почетна / Сапуници / Рекордери – минатата година Турците снимија 72 играни серии

Рекордери – минатата година Турците снимија 72 играни серии

Турските серии се најпродавана програма во светот

 

72 играни серии снимија Турците изминатата телевизиска сезона. Рекордери во светот по снимање на телевизиски серии, од кои скоро 50 завршија со само една сезона емитување. Во продолжение целосен преглед на турските емитувани серии за сезоната 2017 / 2018, по телевизиски канали во Турција.

Star TV
Ateşböceği – 17 епизоди (крај на серијата)
Dolunay – 26 епизоди (крај на серијата)
Fazilet Hanım ve Kızları – 50 епизоди (крај на серијата)
Söz – 50 епизоди (крај на сезоната)
Türk Malı – 8 епизоди (крај на серијата)
İstanbullu Gelin – 53 епизоди (крај на сезоната)
Siyah İnci – 20 епизоди (крај на серијата)
Ufak Tefek Cinayetler – 32 епизоди (крај на сезоната)
Hayat Sırları – 11 епизоди (крај на серијата)
Babamın Günahları – 4 епизоди (крај на серијата)
Jet Sosyete – 15 епизоди (крај на сезоната)
Börü – 6 епизоди (крај на серијата)
Avlu – 11 епизоди (крај на сезоната)

Kanal D
İki Yalancı – 9 епизоди (крај на серијата)
Çocuklar Duymasın – 44 епизоди (крај на сезоната)
Meryem – 30 епизоди (крај на серијата)
Ver Elini Aşk – 11 епизоди (крај на серијата)
İsimsizler – 27 епизоди (крај на серијата)
Arka Sokaklar – 485 епизоди (крај на сезоната)
Tutsak – 9 епизоди (крај на серијата)
Sevda’nın Bahçesi – 4 епизоди (крај на серијата)
Masum – 8 епизоди (крај на серијата)
Siyah Beyaz Aşk – 32 епизоди (крај на серијата)
Vatanım Sensin – 59 епизоди (крај на серијата)
Hayati ve Diğerleri – 6 епизоди (крај на серијата)
Kızlarım İçin – 13 епизоди (крај на серијата)
Dostlar Mahallesi – 3 епизоди (крај на серијата)
Gülizar – 10 епизоди (крај на серијата)
Mehmed Bir Cihan Fatihi – 6 епизоди (крај на серијата)
İnsanlık Suçu – 8 епизоди (крај на серијата)

 

FOX
Deli Gönül – 10 епизоди (крај на серијата)
Bu Sayılmaz – 3 епизоди (крај на серијата)
Şevkat Yerimdar – 44 епизоди (крај на сезоната)
Kalbimdeki Deniz – 60 епизоди (крај на серијата)
Savaşçı – 48 епизоди (крај на сезоната)
Bizim Hikaye – 37 епизоди (крај на сезоната)
Kayıtdışı – 8 епизоди (крај на серијата)
No: 309 – 65 епизоди (крај на серијата)
Kadın – 32 епизоди (крај на сезоната)
Nerdesin Birader? – 4 епизоди (крај на серијата)
Adı: Zehra – 14 епизоди (крај на серијата)
Yasak Elma – 12 епизоди (крај на сезоната)
Bir Mucize Olsun – 3 епизоди (крај на серијата)

ATV
Kanatsız Kuşlar – 46 епизоди (крај на серијата)
Seven Ne Yapmaz – 11 епизоди (крај на серијата)
Kırgın Çiçekler – 113 епизоди (крај на серијата)
Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz – 107 епизоди (крај на сезоната)
Aşk ve Mavi – 69 епизоди (крај на сезоната)
Cennet’in Gözyaşları – 36 епизоди (крај на серијата)
Bahtiyar Ölmez – 19 епизоди (крај на серијата)
Sen Anlat Karadeniz – 21 епизода (крај на сезоната)
8. Gün – 6 епизоди (крај на серијата)
Masum Değiliz – [?]

TRT1
Yalaza – 20 епизоди (крај на серијата)
Payitaht “Abdülhamid” – 54 епизоди (крај на сезоната)
Aslan Ailem – 31 епизода (крај на серијата)
Diriliş “Ertuğrul” – 121 епизода (крај на сезоната)
Kalk Gidelim – 29 епизоди (крај на сезоната)
Mehmetçik Kut’ül-Amare – 19 епизоди (крај на сезоната)
Alija – 6 епизоди (крај на серијата)

Show TV
Kalp Atışı – 28 епизоди (крај на серијата)
Rüya – 10 епизоди (крај на серијата)
Yeni Gelin – 53 епизоди (крај на сезоната)
Klavye Delikanlıları – 8 епизоди (крај на серијата)
Yüz Yüze – 2 епизоди (крај на серијата)
Çukur – 33 епизоди (крај на сезоната)
Yuvamdaki Düşman – 6 епизоди (крај на серијата)
Fİ – [?] Tehlikeli Karım – 6 епизоди (крај на серијата)
Servet – 4 епизоди (крај на серијата)

Kanal 7
Elif – 755 епизоди (крај на сезоната)

 

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Али од серијата „Одмазда“ на Канал 5 е познат турски пејач

Од понеделник до петок на Канал 5 се емитува серија која доаѓа од срцето на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!