Почетна / Забава / Промоција на хуманитарен Твитер календар

Промоција на хуманитарен Твитер календар

 

Во скопското кафуле Излет денеска ќе биде промовиран хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование.

 

 

Сакајќи да им се помогне на маргинализираните заедници во општеството, 25 храбри, паметни и убави Твитер мажи и жени се разголеа пред објективот на фотографката Ивана Батев.

Истовремено ќе биде одржана и продажна изложба на фотографиите кои се наоѓаат на календарот, a собраните средства ќе бидат наменети за помош на членовите од маргинализираните заедници.

Првото издание на Твитер календарот се случи лани, кога 12 твитерџики од Македонија заедно со двајца професионални фотографи го креираа календарот за да ја подигнат свеста за ракот на дојката.

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тони Зен: Aуто-туне користат и тие што знаат и тие што не знаат

Под влијание на американскиот хип-хоп, кон крајот на 90-тите години Тони (со уметничко име Тони …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!