Почетна / Телевизија / Почнува снимањето на шоуто „Танц со ѕвездите“

Почнува снимањето на шоуто „Танц со ѕвездите“

 

Снимањето на популарното шоу „Танц со ѕвездите 2“ започнува денес, а ќе се емитува на МТВ на новогодишната ноќ.

 

 

Во студијата на МТВ ќе се појават радио и ТВ-водителот Димитар Атанасовски, каратистката Наташа Илиевска, Пејачката Сара Мејс, ватерполистот и фотомодел Стефан Лошковски, пливачката Наташа Мешковска, новинарката и телевизиска презентерка Маријана Димовска, музичарот Владимир Крстевски – Франц, старлетата Александра Накова, актерите Мартин Јордановски и Влатко Илиевски и нивните професионални денс-партнери, кои ќе ги одмерат танцувачките сили.

 

 

Им посакуваме многу среќа, која ќе им биде повеќе од потребна, бидејќи лани на пробите се повреди Васил Зафирчев, а сите останати учесници имаа многу модрици и помали повреди.

 

Курир

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема на Телма за период од 30.01.2021 до 05.02.2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 30.01 2021 – 05.02 2021 САБОТА  30.01.2021 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!