Почетна / Сапуници / Почина Лорена Рохас, ѕвездата на “Крадец на срца”

Почина Лорена Рохас, ѕвездата на “Крадец на срца”

 

Почина Вероника од “Крадец на срца”

 

 

44 годишната мексиканска актерка и пејачка Лорена Рохас вечерва почина во Мајами, по долго и тешко боледување од рак. Лорена починала во својот дом, опкружена од нејзиното најблиско семејство и нејзиното момче. Актерката ни е позната од улогата на Беатрис во теленовелата “Кандидат” (емитувана на МТВ 1), а во моментов гледачите може да ја гледаат во улогата на Вероника Вега во тв новелата “Крадец на срца”. “Крадец на срца” се емитува секој работен во 20 часот на Скај Нет телевизија и останатите локални телевизии ширум земјава.

 

Фановите ја сакаа поради нејзината скромност и убавина, а Лорена не ги напушти само нив, туку ги напушти и ќеркичката и нејзиното семејство. Нека почива во мир. 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Дива“ на Сител е верена со познатиот Охриѓанец од НБА лигата

Секоја вечер на Сител телевизија се емитува новата хит серија од далечните вилаети и подзаборавени …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!