Почетна / Телевизија / Победнички настап на Антониа во „Ѕвездички“ со макфестовски хит

Победнички настап на Антониа во „Ѕвездички“ со макфестовски хит

 

 Македонката “растури” во Ѕвездичките

 

14 годишната Скопјанка Антониа Гиговска со еден збор “растури” во петтиот круг од популарното музичко шоу “Пинк ѕвездички”.

 

 

По изведбите на Hurt, Море пелина, Не дам на тебе и маестралната Hero, таа реши во петтиот круг од натпреварувањето да се појави со македонска песна. Се работи за песната “Врати ми го сонцето” на Александра Јанева, победничка на Макфест од пред неколку години.

Можеби за српската публика и жири песната е непозната, но сите останаа фрапирани од емоцијата која ја предизвика нашата Антониа. Во продолжение погледнете го настапот, а во недела на Сител и коментарите на стручното жири.

 

 

Честитки до Антониа. Македонките се фаворити во ова музичко шоу и за оваа сезона.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Три месеци гратис MOVE со дел од понудите на www.akcija24.mk

MOVE е дел од атрактивните понуди на www.akcija24.mk, еден од пионерите на онлајн-трговијата во Македонија. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!