Почетна / МК Сцена / Откриваме кој е дечкото од новата реклама за ЏаБест

Откриваме кој е дечкото од новата реклама за ЏаБест

 

Новата реклама за ЏаБест на операторот One привлече внимание уште при првото емитување, сите се прашувавме од каде ни е познат дечкото што ја има главната улога во истата, па тимот на ТВ Пакет одлучи да стави крај на дилемата.

 

 

Имено, името на новиот Џабестер е Владимир Петровиќ, но ова име сеуште не ви значи ништо се додека не го додадеме надимакот „Мали“. Хит серијата „Наше маало“ е проектот со кој Владимир практично порасна. Тој ја имаше улогата на малиот брат на Диме, и беше дел од големата мултиетничка дружина. Како изгледаат денес останатите актери од „Наше маало“ ќе дознаете многу наскоро.

 

 

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе ве наежи колку е добро: Балкан бенд растураат со „А бре, Македонче“

Во средата во ресторанот Ragusa 360 – Rooftop се одржа спектакуларна промоција на уште една …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!