Почетна / Телевизија / Ова се филмовите кои ќе ги гледате на Телма телевизија овој викенд

Ова се филмовите кои ќе ги гледате на Телма телевизија овој викенд

 

Драми, авантури и акции на Телма за овој викенд

 

Како и секој викенд, така и овој, Телма телевизија приредува филмска викенд треска за своите гледачи. Филмови во попладневни и филмови во вечерни термини може да следите секои сабота и недела на Телма, додека пак сериите се предвидени за од понеделник до петок.

 

 

За овој викенд се планирани :

сабота, 15.45 часот – анимираната акција Астробој

сабота, 20.00 часот – научнофантастичната драма Дрво на животот со Бред Пит

сабота, 23.00 часот – бразилската драма Куќа од песок

недела, 16.00 часот – семејната приказна Бакнежот на мечето

недела, 20.00 часот – нова приказна за детективот Шерлок

недела, 23.00 часот – акцијата Одмазда на воинот

 


 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!