Почетна / Живот / Нова потера по бестрашниот Џоел Ламберт на Дискавери

Нова потера по бестрашниот Џоел Ламберт на Дискавери

 

Дискавери канал| 6 септември |21 часот

 

Започнува новата потера по поранешниот американски маринец и безстрашниот авантурист Џоел Ламберт во хит серијата ЛОВ НА ЧОВЕКОТ СО ЏОЕЛ ЛАМБЕРТ. Овојпат тој не ги предизвикува најелитните воени тимови за следење, туку самостојни ловци, локални трагачи и полициски единици, во некои од најопасните терени на Земјата. Колку на Џоел ќе му помогне неговото воено искуство и бројните тренинзи, против прастарите методи за лов и следење. Оваа сезона се состои од седум епизоди во траење од по 60 минути, а премиерно на Дискавери започнува на 6 септември во 21 часот.

 

 

Снимањето на локации како Нов Зеланд, Монголија, Мексико и Шкотска, по Џоел ќе трагаат тим од обучени противници кои поседуваат далеку повеќе знаење за локалната околина додека тргнуваат во потера по него. Џоел се наоѓа далеку од својата комфорна зона, а зад петици му се непредвидливи тимови на ловци исто како што е непредвидлив и теренот на кој се наоѓа.

Правилата на игра се исти: Откако е оставен на некоја точка со основен пакет за преживување, канистер со вода и неколку замки, Џоел има 36 часа да стигне до однапред утврдена точка на екстракција, а се тоа додека постојано го бркаат. Ќе успее ли Џоел да им избега, или пак ќе стане жртва на предизвикувачкиот терен и на своите ловци?

 

 

Секоја недела, во секоја нова наредна епизода продолжува играта на мачка и глушец. Ќе бега од маорските војници на Нов Зеланд, номадските ловци во Монголија, единицата на мексиканската државна полиција која оперира на државната граница меѓу САД и Мексико како и посебно истренирани кучиња за трагање во Шкотска.

 

 

Дани | ТВ Пакет

Ловот може да започне!

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт под свеќи за прв пат во Македонска Филхармонија

Виртуозот на виолина Марио Хосен и „Профундис“ ја носат „Candlelight“ магијата во Македонија! Илјадници свеќи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!