Почетна / ФОТО / Никола Груевски глумел во американска серија?

Никола Груевски глумел во американска серија?

 

Тимот на порталот Прајмтајм го пронајде двојникот на премиерот на Република Македонија – Никола Груевски. Имено, се работи за американскиот актер со италијанско потекло, Саверио Гуера, кој физички е речиси идентичен со нашиот премиер. Актерот се прослави со улогата во хумористичната серија „Бекер“. Вие што мислите, дали Грујо и Гуера си личат еден на друг?

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Локалните со серии, каде превод и обработка е на Телма

Телевизиските мини серии како “Титаник”, “Исчезнат” и “Кенедиеви” неколку пати се емитуваа на националната телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!