Почетна / Забава / На овие луѓе им треба помош од психијатар, не од Д-р Оз!

На овие луѓе им треба помош од психијатар, не од Д-р Оз!

 

Што се случува со нашите сограѓани? Или се големи шегобијци или дефинитивно им треба професионална помош, но од вистински доктор, а не од Оз!

 

 

Имено, на социјалната мрежа Фејсбук се отвори профил со името на популарниот доктор од шоуто што се емитува на Сител телевизија – „Доктор Оз“. Неговите фанови најпрво почнаа да му се заблагодаруваат за тоа што ги прифатил за пријатели, кој на македонски, кој на англиски јазик, а потоа почнаа и да бараат докторски совети од него. Дали можеби надсинхронизацијата ги натера да помислат дека тој е Македонец? Ние останавме без коментар, во прилог се фотографии од нивното лудило.

 

 

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската Телевизија од вечерва ја враќа „Бушава азбука“ на програмата

Режисерот на култната програма за деца „Бушава азбука“, Слободан Унковски, направи гест кој многу генерации …

error: Содржината е заштитена!