Почетна / Телевизија / Наша ТВ го укина проектот „Политико“

Наша ТВ го укина проектот „Политико“

 

Наша ТВ го откажала проектот „Политико“ со образложение дека не сакаат политика на нивниот канал, вели водителот на емисијата Саше Ивановски на својот статус на Фејсбук. Според него, телевизијата не сакала да има ниту едукативна, забавна, документарна и информативна програма на нивната фреквенција. „Политико“, вели Ивановски, наскоро ќе се емитува на друг канал. 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ИНРЕКОМ со благодарница за успешната соработка со ТВ Пакет

“Почитувани, Институтот за развој на електронски комуникации прославува 2 години од основањето. По тој повод, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!