Почетна / Телевизија / Натпреварувачката кај Вучиќ ништо не може да слушне – a треба ли?

Натпреварувачката кај Вучиќ ништо не може да слушне – a треба ли?

 

Видео кое ќе ве насмее – уште едно во низата од македонските квизови

 

Квиз шоуто “Среќни луѓе” на Драган Вучиќ, како и сите негови претходни ТВ проекти, привлекува големо внимание, благодарение на смешните ситуации кои се дел и тука.

 

 

Како што и веќе објавивме, концептот на шоуто е многу сличен на едно турско шоу, во кое во една од игрите, едниот натпреварувач кажува зборови, а другиот со слушалки на уши, се обидува да прочита од усните на партнерот.

Но изгледа, една натпреварувачка во квизот на Вучиќ не разбрала во што е суштината на квизот. Погледнете и најсмејте се :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Топ тема“ се враќа на Телма со нова сезона 2019/2020

Од вторник (10 септември) на телевизија Телма започнува новата сезона од познатата политичко дебатна емисија …

error: Содржината е заштитена!