Почетна / Серии / „Мајка на Марика“ отпеана во турска серија

„Мајка на Марика“ отпеана во турска серија

 

ТВ Пакет ви пренесува ексклузивна вест

 

Мајка на Марика думаше, Марике ќерко Марике,
земи го ќерко Ѓоргија, Ѓоргија први бекрија, земи го ќерко Ѓоргија, Ѓоргија први Бекрија.
Послуша Марика мајка си, зеде го Ѓорги бекрија,
Ѓорги на Марика думаше, Марике либе Марике…

 

Ова се стиховите на познатата македонска песна кои на големо изненадување се слушнаа и во турска серија, чија епизода беше емитувана на почетокот на овој месец во Турција.

 

 

Се работи за серијата “Çalıkuşu”, нова турска новела напишана од истиот автор на „Кога лисјата паѓаат“ и продуцирана од истата екипа на „Величествениот“. Љубовната приказна за Фериде и Камран оваа година ќе се прикажува и на една од македонските телевизии. Главните ликови во серијата се добро познати за македонската публика, тоа се Бали бег и Неџла од гореспоменатите серии.

 

Во прилог е ексклузивното видео кое премиерно во Македонија го гледате на ТВ Пакет

 

 

 

Дани Петковска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пред летните одмори, потсетување на „Фитнес“ на МТМ телевизија

Репризно емитување на рускиот ситком. Од понеделник, 9 мај во 21.50 часот, со повторна реприза …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!