Почетна / Телевизија / Мартија како Рита Оро влезе во полуфиналето на „Пинк ѕвездички“

Мартија како Рита Оро влезе во полуфиналето на „Пинк ѕвездички“

 

Мартија со “Од мене се одвикавај” влезе во полуфиналето на Ѕвездичките

 

Пеејќи песна од Милан Станковиќ, македонската учесничка Мартија едногласно си обезбеди влез во првото полуфинале во популарното Сителово шоу “Ѕвездичките на Пинк”.

 

 

– Ова звучи како Рита Оро да пее домашна песна – беше коментарот на Гоца Тржан, која уште еднаш докажа дека е најголем фан на нашата ѕвездичка Мартија од Куманово. За Милан, беше изненадување што наша кандидатка пееше негова песна, па искоментира колку е ова жешко и енергично.

– По овој настап, никогаш повеќе нема да го слушам Милан Станковиќ како ја пее оваа песна – се пошетува Леонтина, мисјејќи на тоа колку и се допаднала изведбата на Македонката.

Коментарите на Јелена и Хари, како и целата емисија, ќе ја гледате во недела во 21 часот на Сител тв.

 

 

А вие, почитувани читатели, подгответе се за финалните емисии од најпопуларното шоу “Ѕвездичките на Пинк”. Од следниот петок започнуваат емисиите во живо, во кои вие ќе одлучите кои кандидати заминуваат во големото суперфинале. Да ја бодриме нашата Мартија до големата победа!

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со срдечни честитки за роденденот на Канал 5

Телевизија Канал 5 слави 25 години постоење. Вчера во скопскиот ресторан “Воденица”, тимот на телевизијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!