Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Кој ја има улогата на Шрек вечерва во „Твоето лице звучи познато“?

Кој ја има улогата на Шрек вечерва во „Твоето лице звучи познато“?

 

Кој е Шрек?

Вечерва во 21:00 часот на Сител телевизија започнува шестата епизода од новата сезона на најгледаното шоу на Балканот, „Твоето лице звучи познато“. Улогата на Елена Ристеска веќе ја знаеме, машката популација вечерва нема да ужива во нејзините убавини, бидејќи таа ќе биде маскирана во маж, но кој е Шрек? 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!