Почетна / Телевизија / Елена како вистинска оперска дива во „Пинк ѕвездички“

Елена како вистинска оперска дива во „Пинк ѕвездички“

 

Сите Македонки се во седмиот круг на Ѕвездички

 

 

И третата македонска учесничка во “Пинкови ѕвездички” се пласираше во седмиот круг. Елена Бимбиловска од Струга најпрвин ја отпеа “Кошава” од Јелена Томашевиќ, при што глас не доби од Гоца Тржан, на која не и се допадна вибратото на нашата Стружанка.

 

 

Веќе во втората песна, Елена блесна и ја натера и Гоца да се подигне и да и даде глас. Елена ја отпеа легендарната “Time to say goodbye” на Бочели, и доби пофалби од сите. За Јелена Томашевиќ, Елена беше вистинска оперска дива на сцената, а во продолжение погледнете како звучеше и изгледаше нејзиниот настап.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | ТВ 24 – девет години успешна ТВ приказна и постојан раст

Почна како 24 Вести во скромни услови со амбициозен тим. 9 години потоа, Телевизија 24 …

error: Содржината е заштитена!