Почетна / Забава / Елвир Мекиќ за влакно ја избегна смртта!

Елвир Мекиќ за влакно ја избегна смртта!

Елвир Мекиќ снимал спот за својата нова песна еден час пред да се случи петкратното убиство на езерото кај Смилковци. Тој и неговата екипа биле присутни на местото повеќе часа, објавува магазинот “Свет”.

– Страшно. Во четвртокот на 12 април снимавме неколку часа на обиколницата. Се возевме наоколу неколку пати и покрај самото езеро поминавме 5–6 пати. Тоа се одвиваше некаде околу еден час пред да се случи убиството. Во прв момент не сфатив дека се работи за истото езеро. Без избезумен, не знаев каде точно се наоѓа тоа езеро. Кога сфатив дека имаме снимки му се јавив на Јован Јованов, со кого го работевме спотот. Сфатив каде снимавме и некако сум во шок. Човече, па можеа и мене да ме убијат! – изјави Елвир за “Свет”.

Којзнае, можеби снимките од неговиот спот ќе имаат удел во откривањето на  убијците.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Skopje Calling 2020 на 12-ти септември open-air на стадионот АРМ

За петтото јубилејно издание на SKOPJE CALLING Festival кое ќе се одржи на 12-ти септември …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!