Почетна / МК Сцена / Денис Мурат со настапи низ Македонија

Денис Мурат со настапи низ Македонија

 

Атрактивниот пејач Денис Мурат полека но сигурно ги подготвува новите хитови, а додека чекаме нешто ново, можеме да уживаме во неговите настапи низ Македонија.

 

 

Распоред на настапи:

09.10 (вторник) „Расчекор“ – Битола

12.10 (петок) „Кореа“ Кривогаштани

19.10 (петок) „Елдорадо“ – Гостивар

25.10 (четврток) „Мак Фест 2012“ – Штип

Макфест од оваа година се враќа на МРТ1, а преносот ќе се врши во HD со најновата опрема која ја обезбеди македонската телевизија. Во продолжение го имате видео записот за песната Сонувам на Денис Мурат, уживајте!

 

 

 

 

Г.М. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владо Јаневски во Охрид – концерт на 10 август во „Антички театар”

После 6 распродадени концерти во Скопје, Владо Јаневски ќе одржи концерт на еден од дефинитивно …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!