Почетна / МК Сцена / Гласајте за актуелниот дуел помеѓу Слаткар и Тони Зен

Гласајте за актуелниот дуел помеѓу Слаткар и Тони Зен

 

Од понеделникот на форумот на ТВ Пакет започна играта наречена „Дуели“, каде преку дуели ќе се избере вашиот фаворит за оваа година. Оваа недела на дуели се македонските пејачи и песни, а по нив следуваат и дуели на политичари, водители, министри, серии и ликови од серии, филмови и ликови од филмови, емисии, телевизии, странски шоуа, музичари, актери и песни, како и многу други категории.

 

Линк до актуелниот дуел

Во првиот дуел се соочија македонските пејачи Ламбе Алабаковски и Влатко Лозаноски, како и нивните песни „Бело е се“ и „Нема ден нема ноќ“, а во вториот раперите Слаткар и Тони Зен, како и песните „Сино“ на Тамара Тодевска и „Есен во мене“ на Елена Ристеска. Доколку сакате да се вклучите во гласањето, регистрирајте се уште сега на форумот на ТВ Пакет и дадете го својот глас. Ќе се избира дуел на неделата, па на месецот и така натака се додека не се дојде до едниот и единствен, фаворит на годината. На секои два дена ќе има по два дуели се до крајот на оваа година.

 

Forum3454

 

Освен за дуелите, на овој форум може да прочитате и да коментирате за најновите вести од светот на сериите, филмовите и телевизијата, а и да ја прочитате и да дадете коментар за новата веб новела „Предавство“. Форумот и порталот на ТВ Пакет остануваат и понатаму ексклузивни и единствени во информациите и критиките што ви ги нудат.

 

 

 

Дани Петковска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ретро интервју со Каролина : Убавината ја чувам во душата

Ретро интервју со супербрендот Каролина објавено во дневниот весник Дневник пред 24 години. Навистина времето …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!