Почетна / Спорт / Видео | Ова момче е новиот наследник на Џордан

Видео | Ова момче е новиот наследник на Џордан

 

Ви пренесуваме потези на еден кошаркар кој покрај со своето име, Севент Вудс (седма шума), вниманието на себе го привлекува и поради талентот и потенцијалот кој го поседува.

Она кое што ќе го видите веќе станува нормално, вообичаено, луѓето го земаат „здраво за готово“. Сепак, иако изгледа така, ова не е ни малку секојдневно. Потсетете се само што вие сте правеле на 14 години, затоа што толку има момчето кое ќе го видите во видео-снимката.

 

фото: Курир

Нормално, се уште оди во средно училиште, во американскиот град Хемонд. Кошарка игра на позицијата плејмејкер и е висок 186 сантиметри. Она кое што исто така паѓа во очи, е дека на грбот го носи „магичниот“ број, што значи дека ги има сите предуслови за да стане нова НБА ѕвезда.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Роналдо има дадено гол на секој од 18. стадиони на кои играл во Серија А

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо постигна хет-трик по само едно полувреме на натпреварот од Серија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!