Почетна / Филм / Видео | „Крај на една афера“ во сабота на Сител

Видео | „Крај на една афера“ во сабота на Сител

 

Во период на војна животните патеки на двајца луѓе создадоа љубовна приказна. Две осамени души со скршени срца ја најдоа страста што недостигаше во нивниот живот. Своите чувства тој ги пишуваше на парче хартија, а таа чекаше да ја доживее неговата приказна. Приказна за афера која мораше да заврши. Но крајот беше само почеток…

 

 

Во сабота во 21 часот на Сител телевизија не пропуштајте ја прекрасната љубовна драма со Ралф Фајнс, Џулиен Мур и Стивен Реј – „Крај на една афера“.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детски авантури, американски трилери и европски драми на Телма

сабота (30 мај 2020), 22.15 часот – “Brad’s status” (2017) Кога Бред Слоан (Бен Стилер) …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!