Почетна / Телевизија / ВИДЕО | Вака звучеше „Македонско девојче“ на сцената на „Пинк ѕвезди“

ВИДЕО | Вака звучеше „Македонско девојче“ на сцената на „Пинк ѕвезди“

 

Вака Мите ги испеа “Dodji” и “Македонско девојче”

 

Братучедот на ланската ѕвездичка Трајче Георгиев по втор пат ги доби гласовите од жирито на “Пинк ѕвезди” и се пласираше за третиот круг од натпреварувањето. Македонскиот учесник Мите Стоилков ја испеа познатата “Дојди, заборави” на Парни Ваљак, а заедно со останатите натпреварувачи ја испеа “Македонско девојче”.

 

 

За Харис и Марина, изведбата на Мите беше своја и со сопствени украси и трилери. За Бора Чорба, Мите е гордоста на Македонија, а пак Цеца не само што ги пофали неговиот глас и пеење, туку и неговиот изглед.

Во продолжение погледнете ги настапите на Мите, кои на Сител телевизија ќе се емитуваат следната сабота во 21:15 часот.

 

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!