Почетна / Сапуници / Величествениот Сулејман му пресуди на Ибрахим Паша?

Величествениот Сулејман му пресуди на Ибрахим Паша?

Моментите што го најавуваат почетокот од крајот на втората сезона од приказната за „Величествениот“, се повеќе го менуваат текот на настаните. Откако Величествениот Сулејман дозна дека Ибрахим Паша работи зад неговиот грб, оти ја посакува неговата моќ и се преценува себеси, одлучи да му застане на патот пред да отиде предалеку. На гордиот Паша тоа не му се допадна иако од кај Султанот си замина како понижен. Но најавата за следната епизода прикажа особено потресни моменти за Хатиџе Султан.

Имено, Ибрахим замина од дома, Сулејман го видовме бесен како никогаш досега, Хурем повторно ги вмеша прстите, а војската донесе отсечена глава која што беше оставена пред нозете на Хатиџе. Дали тоа значи дека Ибрахим Паша ќе загине во следната епизода?

 

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Како од мајка роден, актерот од „Руби“ упати моќна порака

Латиноамериканскиот актер Себастијан Рули ги изненади своите фанови, позирајќи целосно гол. Ѕвездата на “Руби”, своевремено …

error: Содржината е заштитена!