Почетна / Спорт / Антиќ се искупи? Василис со македонско знаме!

Антиќ се искупи? Василис со македонско знаме!

По незадоволството кое Перо Антиќ го предизвика кај Македонците со својата изјава дека доаѓа од ФИРОМ, сега тој се искупи така што за време на прославата на европската круна во соблекувалната на Олимпијакос по победата над ЦСКА во финалето, се фотографираше со македонското знаме крај себе. Првата ѕвезда на тимот од Пиреа, Василис Спанулис немаше проблем да се придружи на веселата македонска фотографија.

Што мислите, се искупи ли? Ајде ќе му простиме…

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!