Почетна / Забава / Тара со видео запис за англиската „Out of control“
Aleksandar Tarabunov Tara - Александар Тарабунов Тара

Тара со видео запис за англиската „Out of control“

Атрактивниот пејач, Александар Тарабунов денес го промовира неговиот најнов видео запис за англиската песна „Out of control“. Спотот за оваа песна е снимен на одбрани локации кај јужниот сосед и на него се појавуват атрактивни девојки.

 

Aleksandar Tarabunov Tara - Александар Тарабунов Тара

Комплетниот продукт е дело на докажаниот режисер и видео продуцент Огнен Шапковски и неговата Мелем Продукција.

Песната е во поп денс ритам и на неа како автори се потпишуваат Роберт Билбилов (музика), Андреј Миске (аранжман),  Јорданка Иванова (текст).

Видеото следува во продолжение…

 

 

 

 

Гоце | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската Телевизија од вечерва ја враќа „Бушава азбука“ на програмата

Режисерот на култната програма за деца „Бушава азбука“, Слободан Унковски, направи гест кој многу генерации …

error: Содржината е заштитена!