Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Видео | Сведоштво за голготатата во Италија во недела во „Трилинг“

Видео | Сведоштво за голготатата во Италија во недела во „Трилинг“

И оваа недела во 19 часот на телевизија 24, нова емисија од општествениот магазин за нашите креативни, провокативни, општествени и политички движења – “Трилинг”. Сведоштво за голготата низ која минува Италија борејќи се со коронавирусот, следиме оваа недела на ТВ 24.

Што значи да се биде во карантин? Дали Италија го потцени вирусот и како резултат на тоа бројот жртви е голем? Како медицинскиот персонал од Клиниката за инфективни болести се справува со сомнителните и заболени од коронавирусот и дали стравуваат за сопствените животи?

Како изгледа сликата денес во Клинички центар? Со невропсихијатарот проф. д-р Марија Ралева, тимот на ТВ 24 разговара со за стравот, паниката трезвеноста кај граѓаните.

Покрај тоа, гледачите ќе проследат интервју и со основачот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер, Љубчо Георгиевски. Зошто Георгиевски го напушти Груевски и се приклони кон Заев? Дали ни се потребни избори во ситуација на можна епидемија од коронавирусот? Може или Договорот од Преспа да биде поништен?

Трилинг

Во утрешното издание на Трилинг, Lela Sadikario сведочи за голгота низ која минува Италија борејќи се со коронавирусот.Што значи да се биде во карантин? Дали Италија го потцени вирусот и како резултат на тоа бројот жртви е голем?Како медицинскиот персонал од Клиниката за инфективни болести се справува со сомнителните и заболени од коронавирусот и дали стравуваат за сопствените животи?Како изгледа сликата денес во Клинички центар?Со невропсихијатарот проф. д-р Марија Ралева разговараме за стравот, паниката трезвеноста кај граѓаните.Интервју со основачот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер, Љубчо ГеоргиевскиЗошто Георгиевски го напушти Груевски и се приклони кон Заев?Дали ни се потребни избори во ситуација на можна епидемија од коронавирусот?Може или Договорот од Преспа да биде поништен?На овие и други прашања разговор со поранешниот премиер лидер на ВМРО-НП, Георгиевски.Трилинг, недела 19.00 ч.

Gepostet von Телевизија 24 am Samstag, 14. März 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!