ТВ БИЛБОРД МТМ

Последни новости

Нова серија на FOXlife

  Премиерно на FOXlife од 27-ми март во 20:55 часот “Допир” е новата серија во продукција на Fox. Серијата е создадена од креативното перо на Тим Кринг (креаторот на “Херои”), а во главната улога е популарниот Кифер Сатерленд (Џек Бауер од “24”).   Touch е впечатлива и разнолична драма во …

Повеќе »

Белорусија на Евровизија

    10/43  БЕЛОРУСИЈА Изведувач: LitesoundПесна: ‘We are the heroes”Второ полуфинале (24/05/2012) Верувам дека ќе се сложите оти евровизиска сезона без поголеми потреси и скандали во некои земји не е вистинска сезона, па затоа таман кога помисливме дека сезоната на националните избори се одвива мирно, Белорусите се погрижија да ги …

Повеќе »

Најголемиот сеирџија!

  Време е за ново освежување на вашата меморија. Пред неколку години на Македонската радио-телевизија сите го запознавме Џери Спрингер, американски шоумен кој ужива да гледа како гостите во неговото шоу меѓусебно се тепаат. Реално, бев премногу мал кога ова спектакуларно шоу се емитуваше во Македонија, моите не ми дозволуваа …

Повеќе »

Хурем Султан или Дру Баримор?

      Светот е голем, а многумина велат дека сите ние некаде имаме свој двојник. Некои ја имаат таа можност да ја видат личноста што е идентична со нив, но никој досега не истакнал соодветно објаснување за оваа мистериозна појава, никој не докажал зошто одредени личности кои не се …

Повеќе »

“Amanda O” наскоро…

    Овојпат ви претставуваме латино-американска серија која ќе започне оваа година на локалните телевизии во Македонија кадешто се прикажува “Состанок на слепо”       Аманда О “Аманда О” e аргентинска мини серија која најпрвин била прикажана на Интернет каде за прв пат луѓето можеле да ја симнуваат секојдневно …

Повеќе »

Були, були…

  Сина шапка, црвен шал и црвено носе, тоа е Були.   “Були” е анимирана телевизиска серија продуцирана во Франција од 1989-та до 1991-та година. Приказна во серијата ја започнува месечината, која магично им дава живот на снешкото Були и неговите снежни пријатели, а воедно и ги штити од топење. …

Повеќе »

Ретро, спомен од А1

      Знаеме колку нашите читатели уживаат во ретро клипови, спомени од минатото на македонските телевизии. Заборавената А1 ова парче го остави во наследство на YouTube, се работи за емисија која се одвива во живо, разгледајте ја сценографијата, а богами и гостите. Чисто колку да не заборавиме кои сме …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!