Почетна / Живот / Игор Џамбазов: И мажите се жртви на семејно насилство

Игор Џамбазов: И мажите се жртви на семејно насилство

Ниту еден судски спор, не предизвикал толку многу внимание во јавноста како оној помеѓу Џони Деп и Амбер Херд. Џони Деп е доказ дека и мажите можат да бидат жртви на семејно насилство. А ги има многу, но поголемиот дел од нив молчат. Срамот да не бидат озборувани е поголем од болката на ударите.
Токму на оваа тема естрадниот магазин „Бекстејџ” разговараше со дел од нашите јавни личности. Оној кој прв зборуваше беше Џамбазов: Тепаниот маж се срами повеќе од тепаните жени. Срамота е. Да му признаеш на најдобриот другар дека жена ти те тепа? Прво, нема да ти верува.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Објавена студијата за романите од Венко Андоновски и Стефан Марковски

Објавена студијата „Психофилозофемите во повеќеслојните структури на романите Папокот на светот од Венко Андоновски и …

error: Содржината е заштитена!