Почетна / Забава / Денис Мурат: Завршивме со снимањето!

Денис Мурат: Завршивме со снимањето!

Зaврши снимањето на новиот запис на Денис Мурат за песната ”Сонувам” . Во сцените од видео записот настапува познатиот охридски фитнес инструктор Гоце Мојсоски кој игра улога на ултра богат бизнисмен што е обезбедуван од телохранителки (како што се обезбедуваше Моамер Гадафи кого го чуваа жени командоси).

 

 

Исто така во спотот се појавуваат и скапи возила, кои покрај луксузните елементи треба да направат комплетна слика за улогата што Гоце ја игра во спотот. Видео записот е во режија и продукција на веќе докажаниот на Даниел Јовески (Sustain Entertainment) од Охрид.

 

 

 

 

Goce Okw | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тони Зен: Aуто-туне користат и тие што знаат и тие што не знаат

Под влијание на американскиот хип-хоп, кон крајот на 90-тите години Тони (со уметничко име Тони …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!