Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „Бекстејџ“ истражува: Што повеќе боли, туѓиот успех или нашиот неуспех?

„Бекстејџ“ истражува: Што повеќе боли, туѓиот успех или нашиот неуспех?

Притисокот за успех е се посилен и посилен.

Најчесто, нашиот успех го мериме по тоа колку сме подобри или полоши од другите, а понекогаш нашиот ум создава конкурентни ситуации дури и таму каде што ги нема.

Зависта е емотивен отров кој тивко ни го труе и уништува животот, а ние сме завидливи кога мислиме дека некој друг има нешто што ние го заслужуваме повеќе од него, кога некој друг ужива во нешто што мислиме дека мораме да го имаме за себе, но го немаме.

Токму екипата на естрадниот магазин “Бекстејџ” реши да ја разработи оваа тема па ги праша јавните личности што повеќе боли, туѓиот успех или нашиот неуспех?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злате Мехмедовиќ: Кога жена е во ПМС, мажот треба да си пие апчиња!

Дали балканските мажи излегуваат од мода, а нивното место го заземааат современите мажи? Вечна дилема …

error: Содржината е заштитена!