Почетна / Филм / Aвстралиската семејна комедија за „Црвеното куче“ во недела на Телма
Red Dog: True Blue - семеен филм, снимен во 2016та година во недела (11 јуни 2023) на Телма во 17 часот

Aвстралиската семејна комедија за „Црвеното куче“ во недела на Телма

Понекогаш, ти избираш куче… а понекогаш кучето те бира тебе.
Во град во кој што работат само мажи, ќе се појави едно куче, кое ќе им стане нивниот најдобар пријател. Црвеното куче.

Барајќи го својот газда тој влегува во срцето на сите што ги сретнува…
Тој ги поврзува луѓето… некои од нив ја пронаоѓаат љубовта, а некои пак… себе.

Филм според извонредна вистинска приказна.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!