Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 23/50

50-те најпопуларни теленовели | 23/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

23. Destilando Amor – Опиени од љубов
(Мексико, 2007)

Улоги: Angelica Rivera, Eduardo Yanez.

Базирана на колумбијската теленовела „Cafe con Aroma de Mujer“, овој пат адаптирана за мексиканската публика, кафето беше заменето за текила, а полињата со зелено злато за агава. Опиени од љубов беше најпопуларната теленовела во 2007. година и не само во Мексико, туку рушеше рекорди на гледаност насекаде низ светот. Финалето на Гавиота и Родриго Монталво е најгледаното финале на една теленовела прикажана во САД.

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Италијанката го изневери Романтичарот со директорот на „Рома“

Турскиот актер, кој се стекна со светска слава преку својата улога во хит комедијата „Романтичарот“ …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!