Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 14/50

50-те најпопуларни теленовели | 14/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

14. Lazos de Amor – Љубовни врски
(Мексико, 1995)

Улоги: Лусеро и Луис Хосе Сантандер

Теленовелата која важеше за голем предизвик за продуцентката Карла Естрада и актерката Лусеро која на малиот екран донесе три идентични ликови со различен карактер. А кој може и ден денес да ги заборави злобната Марија Паула, милата Марија Фернанда и веселата Марија Гвадалупе? Лусеро ја отпеа и насловната нумера, а со тројната улога стана омилена актерка на многумина.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Децата на „Тажна жена“ добија награда и се расплакаа на сцена

Солзи и емоции на доделувањето на престижните турски награди “Altın Kelebek” (Златна пеперутка). Имено, на …

error: Содржината е заштитена!