Почетна / Сапуници / Колку пари побараа Хурем султан и Бали бег за да го посетат Дубаи?

Колку пари побараа Хурем султан и Бали бег за да го посетат Дубаи?

 

За една посета, ги исплатија со астрономски суми

 

 

Мерием Узерли и Бурак Озџивит, познати како Хурем Султан и Бали бег од “Величествениот” го посетија Дубаи, една од најбогатите земји во светот. Хурем и Бали бег се големи ѕвезди во арапскиот свет поради огромниот успех на серијата која се смета за најгледана програма во тој дел од светот.

 

 

Тие дошле во Абу Даби по покана на најголемата медиумска мрежа во Дубаи, а за тоа побарале и висок хонорар. Хурем за својата посета побарала 300.000 долари, додека пак убавиот црномурест актер добил 450.000.

 

Во Дубаи, двајцата турски актери се сретнаа со раководството на медиумскиот гигант, а беа сведоци и на воодушевување и овации од своите фанови таму.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Ривалки во серијата, а најдобри пријателки зад камерите

Турската гламурозна серија “Забрането јаболко” ги привлекува македонските гледачи особено поради луксузот и брендираните стајлинзи …

error: Содржината е заштитена!